Jediný důvod, proč si najmout kouče

Chcete znát jeden jediný důvod, proč vyhledat kouče?

Tady ho máte.

Představte si, že chcete sami sobě pohlédnout do tváře. Co uděláte? Podíváte se do zrcadla.

A co když chcete sami pohlédnout na to, jaký jste člověk? Půjde to? Jaké zrcadlo k tomu použijete?

Když se sami na sebedíváte do zrcadla, vidíte jen část – jen svou tvář, která se ostatně stala jedním ze symbolů vaší osoby. Dokonce do té míry, že fotka vaší tváře je povinnou součástí všech vašich identifikačních dokladů. V zrcadle se však zpravidla vidíte jen zepředu, a přitom víte, že máte i záda, svou odvrácenou tvář. Jak se na ni chcete podívat? Jak se podíváte na odvrácenou tvář své osobnosti?

POSLÁNÍ KOUČE

O koučích se často říká, že nastavují zrcadlo. A přesně v tom jejich práce spočívá. Čím je zrcadlo čistší (čím méně jeho odraz zkreslujekoučovo ego a jeho vlastní životní zkušenosti), tím lépe odráží to, co má.

Kouč si všímá, naslouchá a zrcadlí vaše chování, vaše stereotypy a pomáhá vám si je uvědomit. Explikuje implicitní, a tak se odehrává ten magický proces, kdy si najednou uvědomíte věci, vůči kterým jste byli léta slepí.

Mohli byste přečíst desítky knih o osobnostním rozvoji, ale slepé skvrny vašeho oka vůči vlastnímu životu vám zkrátka neumožní, abyste některé své chyby či stereotypy viděli. Stejně tak můžete navštívit desítky kurzů, ty však vždy nabízejí jen obecný návod, zatímco váš stereotypje možná jediný svého druhu – recept na něj touto cestou tedy nezískáte. Každý život je jedinečný, můj, váš, sousedův… a chcete-li hledat způsoby, jak svůjživot zlepšit, musí to být vždy individuální řešení vám šité na míru. Řešení, které bude ctít to, kým jste (včetně vaší odvrácené tváře).

 

ROLE KOUČE

Dívat se do zrcadla, zvláště po ránu, je občas utrpení. A o tom pomyslném zrcadle odrážejícím naše nitro to platí dvojnásob. Je těžké přiznat si pravdu, když sami sebe vnímáme dosti zkresleně. Znáte to – jen vy sami v zrcadle vidíte, že máte například moc velký nos nebo ho máte naopak moc malý, ústa příliš široká atd. Přitom ostatní si toho na vás ani nevšimnou.

Sami k sobě býváme velmi kritičtí a jednou z rolí kouče je odhalit, zda svůj dosavadní úspěch, kterého jste v životě již dosáhli, neberete jako samozřejmost nebo jen jako dílo náhody či velké dávky štěstí.

V koučování často pracujeme na tom, abychom změnili způsob, jak sami sebe vnímáme – a způsob, jak nás vnímají ostatní, se sám začne měnit. Nevěříte?

Nikdy není pozdě na to si to vyzkoušet. Nikdy není pozdě na změnu – zvláště když máme na mysli změnu pozitivní…

Jde jen o to udělat první krok.

Najdete odvahu pohlédnout do zrcadla, které si společně nastavíme?

Zavolejte, úvodní setkání vám rád poskytnu zdarma.

A pokud se chcete podívat hned do několika zrcadel současně, můžeme vám nabídnout seberozvojové koučovací skupiny.

 

Footer background
Palác YMCA, místnost 220
info@milanpavlicek.cz
+420 603 592 122

Napište mi

Díky! Zpráva byla úspěšně odeslána. Zpráva nebyla odeslána. Zkontrolujte prosím všechna pole.
Vymazat
© 2014-2022 Milan Pavlíček. Všechna práva vyhrazena.